Steel Complex Sp. z o.o.

Zastawki

Rama zastawki wykonana jest z profilu zamkniętego o przekroju prostokątnym o wymiarach zależnych od zastawek. Wzdłuż profilu od strony wewnętrznej ramy przyspawana jest prowadnica zawieradła z pręta o przekroju kwadratowym. W dolnej części ramy na progu zamontowana jest specjalna profilowana uszczelka gumowa. Budowa zawieradła stanowi konstrukcję szkieletową z profili lub blach. Zewnętrzne poszycie jednostronne wykonane jest z blachy i stanowi gładką płaszczyznę. Boczne pionowe ścianki zawieradła mają kształt litery U.

W przestrzeni tej zamontowane są sznury uszczelniające wykonane z PTFE. Jedyne w swoim rodzaju uszczelnienie (niespotykane w innych zastawkach) związane jest z zawieradłem i przemieszcza się razem z nim w kierunku pionowym uszczelniając w każdej pozycji boczne połączenie ramy z zawieradłem. Zastawki posiadają śrubę pociągową niewznoszącą. Siła wymagana do zamykania lub otwierania zastawki nie przekracza 100 Nm (zgodnie z normą DIN 19569-4). Może być wyposażona w napęd elektryczny sterowany zdalnie lub miejscowo.

Posiadamy stanowisko do prób technologicznych zastawek, na którym sprawdzana jest ich szczelność pod odpowiednim ciśnieniem.

Wykonujemy zastawki główne (pracujące pod ciśnieniem), jak i zastawki regulacyjne ? przelewowe.

 

Obiekty referencyjne:

- Oczyszczalnia ścieków dla miasta Łańcuta w Woli Dalszej.

- Oczyszczalnia ścieków w Chełmie.

 

 

 

Inżynieria Rzeszów S.A. ul. Podkarpacka 59a, 35-082 Rzeszów 

Logo pro3w
Grafika Mobileo